KURUMSAL

KURUMSAL

Uzun yıllar boyunca otomotiv endüstrisinde faaliyet gösteren İntekmar A.Ş kendi bünyesinde geliştirdiği endüstriyel yetkinliğini ve kompozit teknolojisini 2012 yılında denizcilik sektörüne Momenta Yachts markasıyla aktarmaya karar vermiştir. Yapılan tasarım çalışmaları neticesinde 2013 yılında ilk teknesi olan Momenta 36 Hard Top motoryatı denize indirmiştir.
İlerleyen yıllarda Momenta 36 Motoryat üretimi devam ederken, 2018 yılında bir yelkenli tekne projesi gerçekleştirmeye karar verilmiştir. Bu amaçla dünyaca ünlü tasarım grubu Marc Lombard Yacht Design Group ile çalışılmış ve 2018 yılı içinde tasarım tamamlanarak üretim hazırlıkları başlamıştır.
Momenta Yachts mühendislik ve üretim ekibi, çalışmalarını üstün gayret ve özenle tamamlayarak ilk yelkenlisi olan Momenta 45 modelini, CNR Boat Show 2020 de kullanıcıların beğenisine sunmuştur.
Hedefimiz, ürün gamımıza üstün kaliteli ve ileri teknolojiyi yansıtan yeni modeller de ekleyerek, tüm deniz tutkunlarını Momenta Yachts ile buluşturmaktır.